piatok 8. augusta 2014

Hovoríme. Stále dookola. Stále viac a viac. O veciach či ľuďoch, ktoré ani nepoznáme. O filmoch či obrazoch, ktoré sme nikdy nevideli. Hovoríme. Prečo vlastne? Len preto, aby sme nemuseli mlčať? Veď ticho je krásne a toľko obohacujúce. Alebo aby sme držali krok so svetom? Svetom tak príliš hlučným?
Hovoríme. Hovoríme, aby sme zabudli na pocity.
Často mám pocit, že viac si rozumieme bez slov. Že blízkosť či vzdialenosť, ktorá medzi nami je, cítime. S niekým je nám fajn, v blízkosti iného nemáme dobrý pocit. A pocit, ten nás nikdy neoklame. Pocit je vždy správny. Slová radi klamú, zavádzajú (občas zavadzajú), vystatujú nás (alebo my sa vystatujeme nimi?). Hovoríme veľa. Pravdy, polopravdy, klamstvá.. A slová tak často spôsobujú bolesť a priepasť medzi nami sa zväčšuje..
Blízkosť duší, tá sa pozná. S blízkou dušou nám aj hovory o ´ničom´ veľa dajú. S iným nám aj hovory o ´niečom´ nedajú nič a ešte nám veľa vezmú. A s niekým sa tak krásne mlčí, že je škoda rušiť tú krásnu blízkosť slovami.
Hovorím málo. Čím som staršia, tým menej. Väčšinou mi slová prídu zbytočné. A keď mi je s niekým dobre, povie mi to pocit. Slová netreba. 
Nie je nad to, mať dobrý pocit. 
A tak, iba že, krásne dni leta a dobrý pocit k tomu. 

Blízkosť duší tá sa pozná
Bez slov
V tichu
Iba
Ak ju hľadáš v hluku sveta
Tak nastane chyba
´ERROR´

4 komentáre:

 1. Snad tvé řádky najdou a budou číst právě ti, kteří by je číst měli. Ma, tvé minulé příspěvky jsem nekomentovala, ale když už píšu.....jsou přenádherné♥♥♥♥ . Mávám za kopec:-) V.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vieročka, toľko milé zastavenie ♥. ďakujem.ooOO;°°...ooO..°°o.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ♥ som si dnes potrebovala prečítať.....pripomenúť....ďakujem ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Anička, ďakujem :o** ...oo.oOoooo..ooOOOO..oO...oo

  OdpovedaťOdstrániť